@kucharzyca – o mnie

@kucharzyca – o mnie

Jestem inżynierką towaroznawstwa. Zawsze zwracałam uwagę na to co jem. Z czasem moje wybory dotyczące koszyka zakupów były co raz bardziej świadome. Z czasem rosła też moja świadomość, co z tymi produktami można zrobić. Lubię gotować. W kuchni odpoczywam.

Jestem dietetyczką. Przyszedł i taki moment, w którym uznałam, że powinnam swoją wiedzę wykorzystać w praktyce.  Pokazuję, że zbędne są rygorystyczne diety i godziny potu wylewanego na siłowni. By utrzymać zdrowie, kondycję i dobrą sylwetkę wystarczy regularna aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta. Propaguję zdrowy styl życia i odżywiania.

Interesuję się wpływem różnych form aktywności fizycznej na zaburzenia odżywiania i postrzegania własnej sylwetki. Był okres w moim życiu, w którym chęć zmiany, chęć utraty wagi była tak duża, że otarłam się o zaburzenia odżywiania. To był moment, w którym uświadomiłam sobie, że zainteresowanie aktywnością fizyczną – treningi, fitness, siłownia niesie za sobą ryzyko nie tylko kontuzji fizycznych. Znam wiele osób, które znalazły się w takiej sytuacji. Biorę udział w warsztatach i szkoleniach z szeroko rozumianej psychodietetyki, by móc pomóc im bardziej efektywnie.